Азаров забув, що ми тепер молодші брати китайців

avatar

Розширена колегія міністерства освіти, яку провів Микола Азаров дала можливість попіаритися прем»єру. Він говорив натхненно і переконливо про речі, які, насправді, жодного відношення до діяльності міністерства не мають. Микола Янович осідлав свого улюбленого коника і почав говорити, що ми маємо витіснити з ринків китайські та турецькі пенали, ранці та зошити з ручками. Можна не сумніватися, що ні завтра, ні післязавтра ні протягом наступного року уряд не прийме жодного рішення, яке б ввело будь-які загороджувальні санкції проти цих товарів. Більше того, не буде прийнято і жодного рішення, яке б давало преференції для підприємств, які випускають вищеназвані товари. Чому?

Перш за все, тому, що ми члени ВТО і всі ці речі майже неможливо провести без порушень правил цієї організації. По-друге, заборонивши будь-що китайське, ми де-факто виступаємо проти волі Президента, який є одним з апологетів україно-китайської дружби (як кажуть цю ідею батька активно підтримує і Олександр Янукович). Тому, навіщо про це говорить Микола Азаров? Судячи з усього це риторичне запитання. З моменту його яскравого спічу проти іноземних памперсів та презервативів минуло два тижні. Жодного рішення нема. Через тиждень Микола Янович помітить, що всі іграшки зроблені в Китаї. А кросівки до нас ідуть іще звідкись. Він може і після цього зробити гучну заяву, що пора відроджувати ту чи іншу галузь. Вся проблема в тому, що далі слів прем»єр не йде. Точніше не так. Далі розпоряджень вивчити, проаналізувати і доповісти ніхто не йде.

Сьогодні всі ці «крики душі» виглядали ефектно. Особливо тоді, коли Азаров дивувався, що підготовка однієї дитини до школи обходиться в 1,5 тис.грн (рік тому ця цифра була всього лише на 200-300 гривень меншою) і нічого нового в цьому нема. А наступного року, все знову буде дорожчим на 30-40 доларів.  Через рік Азаров, чи його наступник будуть говорити про випуск українських зошитів, дороговизну шкільної форми і будуть піаритися на тому, як вони допомагатимуть жити простому вчителю на 900 грн. Власне прем»єрів треба міняти раз в рік бодай для того, щоб кожен наступний керівник уряду з повним правом раз на рік міг говорити те саме, що рік тому говорив його попередник.

Запись опубликована в рубрике Блоги Комментариев. Добавьте в закладки постоянную ссылку.