Путін ошелешив українських путінців

avatar

Традиції російської влади, започатковані Борисом Єльциним його хрестоматійною фразою «просыпаясь утром, я спрашиваю себя: что ты сделал для Украины?», живуть та перемагають. Щоправда, останнім часом Володимир Путін взяв собі за моду неприємно дивувати Україну, навіть українських путінців. І робить це він в регулярній телепередачі «Розмови з Володимиром Путіним» регулярно. Так вчора йому не дали забути про Другу світому (чи то пак, Велику вітчизняну) і роль в ній окремо Росії. Путін, звичайно, вивів сталінське — про її керівну роль серед всіх народів СРСР, заявивши, що понад 70% втрат у війні понесла РРФСР. «Війна виграна за рахунок ресурсів людських та індустріальних ресурсів Російської Федерації. Це історичний факт, це все в документах є», — провів лікнеп російський прем’єр. І неясно, кому вірити – історику Путіну чи решті істориків зі всього світу включно з Росією?

Навіть історики з міністерства оборони РФ напередодні 65-тиріччя перемоги у війні підрахували ще раз людські втрати всього СРСР, поклавши цифри на стіл у тому числі і Путіну. Втрати цивільного населення й військовослужбовців згідно із цими, далеко не бездоганними підрахунками, склали 26,6 млн. людей. При цьому особового складу радянських збройних сил було втрачено 8,6 млн. Виходить, 18 млн. загиблих – це виключно втрати мирних мешканців, звичайно, з окупованих німцями теренів.

А серед республік СРСР повністю були окуповані Україна та Білорусія, а також молдавани і прибалти (менше року до того окуповані СРСР). В РРФСР були захоплені німецькими військами лічені області, де переважно проходила лінія фронту — відбувались криваві бої (оборона Москви і Ленінграда, Сталінградська битва, Курська дуга), але займатися там екзекуціями населення у німців руки не доходили. Вони це залюбки робили в Україні та Білорусії, чиї, до речі, чоловіки гинули на фронтах, знаючи про страшне життя своїх рідних на батьківщині. Масовий партизанський рух, навіть виключно радянський, був переважно у обидвох цих радянських республіках, а терор есесівців у відповідь – ще більш вбивчий. Не дарма білоруський ВІА «Песняры» співав, що «каждый четвертый из белорусов пал на войне». Мінімум, в таких пропорціях були жертви і в Україні.

За підрахунками деяких істориків (в розумінні Путіна буржуазно-націоналістичних), втрати українського народу становлять від 40 до 44% від загальних людських втрат СРСР. Але що не звинуватиш в буржуазному націоналізмі, так це голі цифри від переписів населення. З 41,7 млн. людей, які мешкали до війни в УРСР, на 1945 рік залишилося тільки 27,4 млн. Що вже казати про втрати економічні. Де вони були вагомішими, на Уралі чи в Донбасі? Це питання риторичне. Дамо слово статистиці. На руїни перетворилися 720 українських міст і містечок, 28 тис. сіл, з яких 250 спалено вщент, знищено 16,5 тис. промислових підприємств, 18 тис. лікувальних закладів, 33 тис. шкіл, вузів, технікумів та НДІ, а також понад 33 тис. колгоспів, радгоспів, МТС.

Навіть відомиий своєю «путінофілією» український історик-академик та колишній лідер Партії політики Путіна Петро Толочко явно не встигає за польотом історичної думки свого гуру. Не встигли ще вийти в друк «Очерки истории Украины» під редакцією Толочка (в рамках «зближення історій братніх Росії і України»), а академіку після вчорашніх настанов Путіна знову доведеться сідати за працю. І викреслити з підручника не лише Бандеру та Шухевича, а й Ковпака і Кожедуба. А що вже казати про професорів, одним з яких, як відомо, є Президент України. Путін, не соромлячись, публічно приватизує перемогу у Великій вітчизняній, а Віктор Янукович і вухом не поворухне. А даремно. Повернення до радянських штампів про війну є стрижнем гуманітарної політики та ідеологічної роботи сучасної української влади. А Путін цей стрижень беспардонно краде. Так, дивись, і до чогось іншого, більш близького серцю Януковича, добереться.

Запись опубликована в рубрике Блоги Комментариев. Добавьте в закладки постоянную ссылку.
  • http://www.facebook.com/asirenko Андрей Сиренко

    Да ну как всегда..