Від Цахеса до Цинобера і назад

avatar

У державі, де правив президент чи то пак князь Деметрій, над усе цінували свободу й духовність, тут гуртувалися волелюбні феї і маги, які полюбляли на дозвіллі поговорити про мову, культуру і духовні цінності. Та незабаром президентське крісло посів діловий, хоч і малоосвічений Пафнутій, який узявся реорганізовувати князівство по-своєму. Найперша турбота нового правителя — покращити життя вже сьогодні, почути кожного, розводити гречку і готуватися до Євро–2012.

Магію й духовність Пафнутій через непотрібність скасував і розігнав усіх чарівників, крім однієї феї на ім’я Юлія Володимирівна, або ж Розабельверде. Це була струнка й статечна пані з шляхетною величною поставою і трохи гордою, владною вдачею. Розабельверде гарно виглядала, стежила за собою й одягалася у Луї Віттона. Дехто вважав її красунею, а на декого вона справляла моторошне враження.

У тій-таки невеликій державі в однієї простої жінки десь на Кіровоградщині народився син — вередливий і розбещений малюк. Назвали хлопчика, скажімо, Цахес або Вітя Лозінський — немає різниці. Одного разу добра фея Розабельверде зустріла бідну селянку з її малим капосником і зглянулася на безталанну дитину, яка гибіла десь у сільському господарстві. Фея взяла Цахеса до свого партійного списку і наділила його чарівним даром. Завдяки трьом золотим волосинкам у вигляді депутатського мандата він здавався кращим, ніж був насправді, легко привертав до себе людей, його гріхи і помилки звалювали на інших, натомість приписували йому чужі досягнення. Так зовсім швидко злодій і хабарник Цахес без особливих зусиль став членом Комітету боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Щоправда, називали його тепер не просто Вітя-Цахес, а поважно Віктор Олександрович і Цинобер.

Новоспечений депутат не соромлячись привласнював чужі заслуги, а якщо й поводився негідно, то обвинувачували когось іншого. Наприклад, назбирав Цинобер собі мисливських угідь на Кіровоградщині і зачастив туди на полювання, а якось, ганяючись за кабанами й вовками, навіть знешкодив чи, попросту кажучи, застрелив браконьєра. Ніхто й запідозрити не міг чогось поганого про народного обранця і партійця феї. Колеги депутати, міністри, віце-прем’єр плескали герою за подвиг і пропонували нагородити його медаллю.

Та не на всіх діяли чари Цинобера і багато хто таки бачив правду. У ролі мага Проспера Альпануса виступив генеральний прокурор, показавши всім агресивного, брутального негідника. Добросерда фея Розабельверде мусила відмовитися від свого заступництва, і на засіданні парламенту у Цинобера вирвали три чарівні волосинки, тобто відібрали депутатський мандат, який робив його в очах суспільства талановитим, розумним і, головне, недоторканним. Усі враз побачили істинну суть злобної нікчеми, яким він був насправді. Сподіваючись утекти від правосуддя, Цахес зник у своєму розкішному палаці і півроку перебував у розшуку.

Віктора Лозінського засуджено до п’ятнадцяти років позбавлення волі. А от карлику Цахесу вдалося уникнути суворої кари суспільства: ховаючись, він заліз під ліжко і необережно втонув у срібному горшку з власними нечистотами. Такий гидкий кінець для свого потворного героя вигадав німецький чиновник Ернст Теодор Амадей Гофман.

Запись опубликована в рубрике Блоги Комментариев. Добавьте в закладки постоянную ссылку.
  • madzhahed

    100%, що у екс-депутата буде не срібний горшок: «не поймут сволочи». А от що можна втопитися у власних нечистотах, так це у наших в’язницях, як раз плюнути.