Замість голодомора буде демократія

avatar

Президент нарешті пояснив послам чим вони мають займатися. Півроку тому вони говорили про голодомор. Потім була багатомісячна пауза, коли посли чули звідусіль абсолютно незрозуміле їм «економізація дипломатичних місій». Відтепер вони будуть вихваляти демократичні свободи нашої Батьківщини. Президент доручив послам донести всьому світу одну істину: Україна демократична держава.

Можна тільки уявити собі роботу наших дипмісій тепер. Для цього слід подивитися як працюють посольства відтепер братніх нам КНДР чи Куби. Колись давно був прекрасний епізод, який повинні взяти на замітку наші мудрі прославлювачі демократії. Один із телеканалів зняв сюжет про проституцію на Кубі. Після цього посольство острова свободи зібрало прес-конференцію на якій покадрово пояснило журналістам, що, до прикладу, ця жінка – проста гаванська вчителька, яка іде з роботи, а ця напівоголена дама – перукарка, яка чогось вибігла надвір, і т.д.

Отож відтепер, коли якісь нерадиві журналісти із якогось Нью-Йорк таймс напишуть про Україну щось погане, тоді посольство швиденько збере лояльну пресу (таку обов»язково треба знайти і пригодувати) і розповість, що в Україні «проституції» немає.

Іще згадую прекрасні часи, коли в Києві було посольство КНДР, яке могло б наших демократизаторів також багато чому навчити. Кожен відвідувач посольства наприкінці зустрічі мав сфотографуватися біля портрета тоді ще живого Кім Чен Іра. Спеціально обучений перший секретар стояв з фотоапаратом і говорив: «Фотографируемся на раз, два, три , поклон». Після слова «три» треба було схилити голову і дипломат Вас фотографував. Я думаю, що треба запровадити таку ж традицію і в нас. Біля портрету Януковича слід фотографуватися на «раз, два, три , поклон».

І останнє. Говорити добре про країну безумовно потрібно. Але крім цього було б добре, щоб українські дипломати просували не тільки «світлий образ керманича», але й допомагали українському бізнесу. Так, як це робить Китай. Чи той же Іран. Але ж це складно. Для цього треба працювати…

Запись опубликована в рубрике Блоги Комментариев. Добавьте в закладки постоянную ссылку.